Słowa warte przemyślenia

Wszystko, czego potrzebujesz, to plan, mapa drogowa i odwaga, by iść do celu.

- Earl Nightingale

Kartka z kalendarza

Dziś: środa, 24 lipca 2024r.


206 dzień roku.
Imieniny: Kingi, Krystyny

Rajd Maluchów

Impreza turystyczna dla dzieci i całych rodzin

Rajd Maluchów - największe wydarzenie organizowane przez PTTK Prudnik

Obraz:

Cykliczna impreza turystyczna z ponad 40-letnią tradycją od 1979 r. odbywająca się każdego roku w weekend na przełomie maja/czerwca z okazji dnia dziecka. Skierowana jest do najmłodszych, którzy wraz z całymi rodzinami wyruszają z prudnickiego parku na niemal 4 km trasę przez Kapliczną Górę w Lesie Prudnickim do uroczo położonego Chocimia w Górach Opawskich. 

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Na mecie na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. Są konkursy sprawnościowe z nagrodami, stanowiska edukacyjne (m.in. Policja, Straż Pożarna, Nadleśnictwo Prudnik, Agencja Sportu i Promocji, in. prywatnych firm), pokazy, dmuchańce, występy artystyczne m.in. klaunów, zespołów. Organizowane są konkursy na: najmłodszego uczestnika rajdu, najdłuższy warkocz, osób urodzonych w dniu rajdu, na bajkowe przebranie i wiele innych wydarzeń towarzyszących. Uczestnicy rajdu otrzymują pamiątkową plakietkę, która każdego roku zawiera inny motyw.  W wydarzeniu bierze udział kilka tysięcy osób, co czyni Rajd Maluchów największą imprezą turystyczną dla dzieci w Polsce.  

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:
(wolontariusze - członkowie PTTK Prudnik pracujący przy organizacji rajdu w 2024 r.)

Historia Rajdu Maluchów sięga 1979 r. kiedy Zbigniew i Elżbieta Zagłoba-Zygler wpadli na pomysł organizacji Rajdu Przedszkolaka. W pierwszej edycji (w kolejnych latach już pod nazwą Rajd Malucha) wzięło udział 120 dzieci wraz z rodzinami. Uczestnicy wędrowali z Prudnika do Chocimia, a meta znajdowała się wówczas na szczycie Zajęczej Kępy w pobliżu kamieniołomu. Organizatorzy przygotowali wtedy ognisko, grochówkę i szereg konkursów z nagrodami. Z każdym rokiem wydarzenie rozsartało się i z kameralnego charakteru przeradzało się w festyn dla najmłodszych. Po kilku latach metę przeniesiono na hipodrom w Chocimiu i od tego czasu impreza kończy się w tym miejscu. (z wyjątkiem w 2023 r. gdy meta była na Koziej Górze). Co pozostaje niezmienne od początku do dziś, to ogromna praca wolontariuszy - członków PTTK Prudnik, którzy co roku wkładają wiele serca i pracy społecznej aby Rajd Maluchów był świetną zabawą dla najmłodszych. Niezmienna pozostaje też tradycja pamiątkowej plakietki, którą otrzymuje uczestnik rajdu. Wszystkie wzory plakietek z poprzednich lat znajdziecie w galerii poniżej.   

Obraz:

ZOBACZ TAKŻE →

GALERIA PLAKIETEK RAJDOWYCH

FILM Z 41 RAJDU MALUCHÓW - materiał Tygodnik Prudnicki

RELACJA I ZDJĘCIA Z RAJDU MALUCHÓW 2023 r. - materiał Tygodnik Prudnicki / terazprudnik.pl

Obraz:

Tekst: Dawid Przyszlak; Zdjęcia: Andrzej Dereń - Tygodnik Prudnicki

Wyskakujące okno - grafika robota ostrzegająca przed otwarciem nowego okna

Ostrzeżenie przed otwarciem nowego okna

Kliknięty element przeniesie Cię do nowej karty lub okna przeglądarki. Czy chcesz to zrobić?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Poemat_Boga-Cz%C5%82owieka#Poemat_Boga_Cz%C5%82owieka_a_Stary_Testament